کاربرد ترکیبات هگزانال یک فناوری نسبتاً جدید است که نشان داده شده در گسترش ماندگاری و کیفیت میوه های مختلف از جمله سیب، گیلاس، هلو، آلو، سبزی ها و گل هاموثر است.هگزانال یک ماده طبیعی فرار است که وقتی گیاه دچار آسیب می شود فعال می گردد و می تواند برای دفاع علیه فساد طبیعی ناشی از قارچ نیز موثر باشد. هگزانال یک ماده بی خطر برای سلامتی انسان شناخته می شود و فعالیت آنزیم فسفولیپاز که در تخریب غشاء نقش دارد را مهار می کند و از این طریق سبب طولانی شدن عمر مفید محصولات باغبانی می گردد.این ترکیب هم چنین به عنوان یک افزودنی در ایالات متحده و سایر کشورها ثبت شده است. سیب رقم  honycrips   در میان مصرف کنندگان در آنتاریو محبوب است اما  رشد آن هزینه بر است زیرا میوه ها به صورت زودرس از درختان می ریزند و در طول مدت نگهداری باعث ایجاد لکه تلخی در سیب می گردند.

افزایش عمرمفیدمحصول وکاهش لکه تلخی درسیب

این مطالعه که در مجله گیاهان منتشر شد شامل اسپری هگزانال بر روی باغات در شبه جزیره نیاگارا بود، هگزانال در همه میوه ها یافت می شود و این ترکیب از نرم شدن زودرس ناشی از آنزیم های خاصی در میوه جلوگیری می کند هم چنین از ایجاد لکه تلخی که در طول مدت انبارداری ایجاد می شود جلوگیری می‌کند لکه تلخی سبب خراب شدن۱۵ تا ۴۰ درصد میوه های برداشت شده می گردد.

کارتیکا سریسکا نویسنده ارشد-دانشجوی دکتری و محقق می گوید برای به تاخیر انداختن رسیدن میوه و جلوگیری از تلفات بعد از برداشت این ترکیب یک موهبت بزرگ برای پرورش دهندگان خواهد بود.

باز کردن چت
پاسخگوی آنلاین
سلام
چگونه می‌توانم کمکتون کنم؟